Sunday, May 9, 2010

Retsensioon, Ann Narva 11a

Kristina Normani kunstinäitus " Me ei ole universumis üksi". Näituse teemaks olid Pronksiöö sündmused ja vähesel määral oli kajastatud ka Ufode teemat. Näitus koosnes erinevatest installatsioonidest, skulptuuridest, joonistusest, püstist. Kristina Norman esitas oma töid ka Veneetsia kunstibiennaalil.

Tema tegevus on tekitanud huvi ka meedias, eriti just siis kui ta oma Kuldse sõduriga Pronksiöö mässu ajal linnas ringi liikus, mida kajastas ka üks tema näituse videotest. Tema koopiat Ufode olemasolu kinnitavast objektist peetakse tema värskeimaks tööks.

Joonistus, mis mulle teiste objektide kõrvalt silma jäi oli " Esimene kohtumine". See tekitas sünge meeleolu, arvestades ajaloolist tagatausta, kus eestlased ja venelased on alati olnud rasketes suhetes. Pildil oli kaks kokkupõrganud autot. Joonistus oli tehtud väheste värvidega, erinevaid toone üksteisega hajutates. Ehmatavaks oli suur punane vereloik, mis asetses keset joonistust. Sümbolitena olid toodud ühel autodest Eesti lipud, teisel autol Georgi lint. Värvid kajastasid veenvalt möödunud aja sündmusi kahe rahva erimeelsustest.

Teine, mis tundus huvitavana, oli saali ühes nurgapoolsemas ruumis paiknev objekt "Kogukond". See oli suur mass sõdureid, mis koosnes erinevatest pronkssõduri nn. Mudelitest ja oli ümbritsetud läbipaistva katsega ning laia punase riidelindiga. Kasti sees oli nii kullast kui ka hõbedast sõdureid: Miki-hiir, Kinder Surprise't sõdur, Superman, Elvis jpt. Olid ka mitmed ühesugust halli värvi sõdurid, mida eelpool nimetatud ümbritsesid. Need kujutasid ühtset massi, kes ei paista erinevate tähtsate ja võimsate inimeste seast välja, vaid kulgevad vooluga kaasa. Kuid sellegipoolest kuuluvad nad kõik ühte ühiskonda, olenemata sellest, kui palju kellelgi võimu antud olukorda on.

Kindlasti jäi silma ka suur kuldne sõdur, mis rippus laest alla ning millest ei olnud võimalik mööd vaadata. Huvi pakkuvad oli ka erinevad videod nt. "Monoliit" ja ka teised mässu kajastavad videod.

Kokkuvõttes Kristina Normani kunstinäitus mulle väga positiivset muljet ei jätnud. Mingil määral ongi modernset kunsti raske mõista, kuid samas tulebki seda uurida mitmekülgselt ja aega varudes, sest paljud videod, mis näitusel esinesid, ei olnud vaaatamiseks vaid möödaminnes. Kristiina oli oma tööd põhjalikult teinud, kuid selle asemel, et lahendada kahe poole erimeelsusi, tekitas Kristina pigem vastusteta küsimusi juurde. Samas olid tema dokumentaalideks kokkupandud videod huvitavad, mis kajastasid kahepäevaseid sündmusi eelkõige Tallinnas. Sellegipoolest jättis näitus mulle negatiivse mulje.---mail.ee reklaam---
„PÄIKESELISED SOODUSPAKKUMISED PLASTO AKNATEHASELT" "Külasta mais Plasto müügiesindusi ja saa osa ahvatlevatest sooduspakkumistest www.plasto.ee

No comments:

Post a Comment