Sunday, May 8, 2011

Allan 11.b

Külastasin Kumu kaasaegse kunsti näitust „Armastuse, mitte raha pärast". Näitusele minnes lootsin ma leida maale või joonistatud pilte, kuna need meeldivad mulle kõige rohkem. Ma olin kindel, et kaasaegne kunst tähendab nii palju erinevat ja muuseumisse kohale jõudes sain sellele kinnitust. Tänapäeval kardetakse vähem oma ideid avaldada ja tänu sellele on kunstnike looming aboluutväärtuses kokku väga viljakas. Kuna näituse pealkiri sisaldas armastust ja raha, siis see ei jätnud mind sugugi külmaks võrreldes teiste „igavamate" teemadega.

 

Esimene kunstiteos, mis mulle väga silma jäi oli Paula Rego „Sigaprints ja tema teine õde". Tema töödes jäi kohe silma, et on kujutatud kahte inimest. Üks neist naine ja teine siga ehk mees. Antud töö pealkiri ja see mida ma sellel tööl nägin tekitas minul assotsiatsioone verepilatusega ja et mees üritab domineerida naise üle. Kuna Paula Rego töödel oli näha mitmeti ka alkoholi, siis usun, et kunstnik tahtis kindlasti edasi anda ka perevägivalda.

 

Teine töö, mis pälvis minu silmade tähelepanu oli Alina Rudnitskaya dokumentaalfilm „Bitch'ide akadeemia". See pakkus mulle huvi, kuna sealt sai võibolla ka praktiliselt kasulikku teada, näiteks seda, et mida tasub naiste käitumise juures tähele panna ja millal ettevaatlik olla. Antud kunstiteoses üritasid naised õppida, kuidas mehi ära kasutada materiaalsetel eesmärkidel, olles alandlikud ja hakata kontrollima mehi ilma, et viimased oleks sellest üldse aru saanud.

 

Kokkuvõttes mulle näitus meeldis, eriti klienditeenindus. Mida ma selle all mõtlen? Kohe kui näitusele jõudsin, tuli üks daam seletama mulle, miks lähedal asunud tööd üldse olemas olid ja mida kujutasid. Oli ka palju sellist kunsti, millest ma aru ei saanud, aga vahest on vaja ka kunstiinimese kingadesse astuda, et paremini ühiskonda sobida.

No comments:

Post a Comment