Sunday, May 29, 2011

Andres Tali " EXIT"

Esimeseks teoseks valisid "Das Capital", mis on mitmest pildist koostatud teos. Visates esimest korda sellele pilgu , püüdsin aru saada mida kunstnik selle teose all mõtleb. Pildid kujutavad ette meest , kes sööb ning lõpuks oksendab selle välja. Minu arvates üritab ta kirjeldada meie kapitaalse ühiskonna mõju inimese peal ning näidata ,et see ongi kapital. Esialgu pidasin seda teost eelmale tõukavaks ,sest see oli minu arust vulgaarselt esitatud. Kuid hoolikalt mõeldes  võis välja näha selle teose  sisu . Saab aru,et sellel teosel on lisaks õpetlik taga mõtte.

Teiseks teoseks valisin nähtamatute meeste teosed. Minu arvates toob see esmapilgul tühja tunde , kuid jällegi,  läbi mõeldes ning juba kolmandat korda vaadates  võib end selle nähtamatu mehena kehastada , sest see peegeldab meie igapäeva rutiinsust ning ühiskonna globaliseerumist. Võib mõelda, et enamus meie ühiskonna inimesi ongi märkamatud ehk peaaegugi nähtamatud. Nad on olemas , käituvad nagu kõik teised inimesed , kuid keegi ei pane neid tähele -nad sulanduvad märkamatult ühiskonda täpselt nagu nähtamatuinimene.

Teosed on must- valged pildid , mis rõhutab põhitseeni . Pildid on lihtsad ning neil ei ole üle liigseid aksesuaare , mis häiriksid silma. Fotod on minu arvates mõeldud selleks ,et saaks mõtiskleda meie ühiskonna üle , kuidas me seda mõjutame. See lisaks arendab meie  ka kujutlus võimet .

See näitus üldkokku võttes eriti ei meeldinud , kuid oli pilte mis tulid esile ning panid mõtlema.Ma arvan ,et kaasaegne kunst on paljudele inimestele mõistmatu ning tihti loen ennast üheks nendeks , kuid on muidugi leida teoseid , milles saan ennast seostada, kuid eelistan kujutlevat maalikunsti rohkem.

No comments:

Post a Comment