Monday, May 9, 2011

Laura Lobjakas, 11c

Külastasin KUMUs asunud näitust „Armastuse, mitte raha pärast". Kuuldes, et see on graafikatriennaal näitus, ei olnud minu ootused just väga kõrged, kuna ei ole ise just väga suur kaasaaegse kunsti austaja, aga too näitus suutis mind siiski ka pisut üllatada, olles nii mõneski aspektis sümpatiseeriv.

Kõige enam jäi mulle silma Martin Arnoldi animatsioon „Varjumontaaž", kus tegelasteks olid lapsepõlvest tuttavad tegelased Miki Hiir ning Pluto. Too animatsioon oli aga erinev tavaliselt multifilmist selle poolest, et animatsioonis on keskendutud tegelaste silmadele. Toimub palju välgatusi, mis sümboliseerivad seda, kuidas silmi pilgutatakse. Arvan, et autor on sellega tahtnud tähelepanu pöörata sellele, kuidas me tegelikult ei näe silmi pilgutades mingit osa elust. Animatsioon ise on sünge ning ei meenuta absoluutselt helgeid ning rõõmsaid multifilme, mida väiksemana vaatasin. Usun, et väiksematel lastel võib seda vaadates lausa hirm tekkida, kuna tegelastel puudusid vahepeal silmad ning naer, mis kostus oli päris õõvastav.

Teine töö, mis pilku köitis on ilmselt Jim Speersi sari „Kristalne vaim". Tööd ise olid tavalised fotod, esialgu nagu täiesti suvalistest asjadest tehtud. See mis silma jäi, oli tööde värvigamma: nad andsid edasi sellist vanaaegsemat tunnet, kohati olid isegi udused, mis on ju vastand kristalsusele. Ilmselt on udususega edasi püütud anda vaimu, mitte kristalsust. Just värvid ning pealtnäha tavalised fotod olid need, mis mind ligi tõmbab, sest lihtsuses peitub võlu.  Jim Speersi ise on iseloomustatud sõnaga  trainspotter – inimene, kes kogub ebalahedaid asju ning sari „Kristalne vaim" just see ongi – kogu piltidest, kus on kujutatud ebalahedaid asju.

Kuigi see näitus ei olnud minu maitse järgi ning midagi väga vau-efekti tekitavat oli raske leida, olen rahul, et seda külastasin. Tööd olid ju iseenesest päris huvitavad, kohati oli neid raske aru saada, aga pikema vaatlemise tulemusena võis nii mõndagi välja lugeda. Ma olen kindel, et tänu sellele näitusele muutus minu arvamus kaasaaegsest kunstis ning ma suudan järgnevaid näituseid vaadata suurema huviga ning leida nii mõndagi, mis mulle meeldib.
----------------------------
PÄIKESELISED SOODUSPAKKUMISED PLASTO AKNATEHASELT
Külasta meie müügiesindusi ja saa osa imelistest pakkumistest

No comments:

Post a Comment