Monday, May 9, 2011

liis-marii vendt 11bLaupäeval  jõudsin ka mina  kunstinäitusele ning selleks osutus Rein Kelpani    „ Maneristlik hing".  Näitus asus House galeriis , vanalinnas. Kuna ma ei ole just sage kunstinäituste külastaja, siis oli täitsa põnev ning ei kahetse, et läksin kergemat vastupanu teed ning valisin lähima koha.

 

Üks maal, mis kohe jäi silma ning osutus lemmikuks oli „Hilislõunane eksperiment". See maal oli rõõmus. Ilmselt oli asi selles imekenas kollakas-oranzis värvuses. Ausalt õeldes meenutas see mullegi justkui hilislõunat. Tolle maali ees seisin ka kõigem kauem, see tõesti väga meeldis mulle.

 

Teiseks teoseks, mille üle mõtiskleda soovisin, valisin „ Mäng külmale põrandale". Siin on autor kujutanudki täpselt külma põrandat erinevates külmades toonides. Maal on küll üpris sünge, aga miskit mulle seal meeldis. Võib-olla see, et see oli teistest erinev ja tavalinesamas aga lihtne.

 

Kolmas, mille ees pikemalt seisatasin oli  „ Näljane maja".  Viimane neist oli kõige naljakam.  Vaatama tõmbasid taas lõbusad värvid-  need sümboliseerisid justkui erinevaid toite. Väga põnev teos. Ja lugedes pealkirja, oligi kõik selge.

 

Asja eriti huvitavaks tegi see, et tööd olid kujutatud läbi geomeetria. Kokkuvõtteks võiksin õelda, et jäin oma käiguga vägagi rahule ning tahaks sagedamini jõuda kunstinäitustele. Kaasaegnekunst on väga huvitav ja erinevalt paljudest, meeldib mulle see isegi kõige rohkem.

No comments:

Post a Comment