Friday, May 13, 2011

Madis Saadik 11d

Tere õpetaja. Vabandan siiralt, et pole jõudnud retsensiooni varem valmis aga siin see nüüd on.

Madis Saadik 11D


Külastasin KUMU näitust ´´Armastuse, mitte raha pärast´´. Ütlen kohe ausalt ära, et ma ei ole mingi kunstiinimene, mulle ei meeldi klassikaline kunst pea üldse. See võib tuleneda sellest, et väikesest peale olen ma arvanud, et kunstiks on mingid igavad pildid ja maalid. Mul ei olnud eriti soovi KUMUsse minna, kuna ma aga teadsin, et see on kaasaegse kunsti muuseum: mõtlesin, et võiks ju kah! Kaasaegse kunstil puuduvad kindlad piirid, seega on kaasaegsel kunstil ka suurem toetajaskond. Lootsin leida sealt midagi huvitavat ka enda silmis.

Esimene töö, mis mulle kohe silma jäi oli Soroush Kamyab`i ´´i know i have lost´´,mis siis eesti keeles tähendab, ´´Tean, et olen kaotanud´´. See jäi mulle kohe silma kuna see oli lihtsalt nii tühi ja lihtne. Okei, tore oled kaotanud aga mille? kelle? mis asja? Vot need ongi need küsimused mis hakkavad vaatajaid kiusama. Tegelikult on see teos väga sügava mõtteline ja tähendusrikas. Need lihtsad sõnad võivad kellegi jaoks olla väga tähendusrikkad, näiteks inimesele kes on kellegi lähedase kaotanud. Tean veel üht Londoni tänavakunstnikku kelle teosed on samuti väga tähendusrikkad. Teosed on tihti poliitilised või on toodud välja midagi sarkastilist (kui huvi pakub siis vaadake: http://www.google.com/search?q=banksy&hl=en&rls=com.microsoft:en-US:{referrer:source%3F}&rlz=1I7SMSN_en___EE351&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=P3rNTb_iBMucOsuhpI0N&sqi=2&ved=0CEEQsAQ&biw=1024&bih=475)

Teine teos mille ma välja valisin oli Yannick Francki ´´Be careful what you wish for´´. See teos jäigi mulle seepärast silma, et ma üritasin leida tööd millel on mingi sügavam mõte. Sellel konkreetsel tööl on see kindlasti olemas. Uurides brosüüri, mis oli teose kõrval avaldus selle töö tõeline pale. Ole oma soovidega ettevaatlik sest sa võid selle saada. See fraas vastab lihtaslt niivõrd tõele, et ei oska kuidagi seletadagi. Paljud on soovinud midagi mida neil tegelikult vaja ei lähe ja siis on pärast mõelnud, et oli mul seda nüüd vaja. Hea näide on muinasjutust, kus mees soovib kalalt õnne asemel palju raha, mis teda õnnelikuks ei tee. Alati tuleb mõelda enne kui teha ´´Tark ei torma``.

Tegelikult jäin näitusega rahule, käisin lõpuks KUMUs ka ära ja nägin palju erinevaid töid. Mulle meeldis see näitus, ei oska nüüd öelda kui palju aga väga tore oli. Laiendasin silmaringi ning harisin ennast. Sellepärast me koolis käimegi ju, et ennast harida ning,et uusi asju õppida.Muuseumisse võiks ju teinekordki minna.

No comments:

Post a Comment