Monday, May 23, 2011

Meelis Melnik 11.B

Külastasin emadepäeval Kumus olevat näitust „Armastuse, mitte raha pärast". Kui aus olla, siis ma väga rõõmsa tujuga näitusele ei läinud. Põhjus, miks ma väga rõõmsa tujuga näitusele ei läinud on kaks: 1. Mul on põlvevigastus. 2. Ma ei teadnud, kas KUMU juures on tasuta parkimine. Kui KUMU juurde jõudsin, paranes mu tuju märgatavalt, sest KUMU juures oli tasuta parkla, seega ma ei pidanud oma põlve väga palju koormama. Hoonesse sisendes ei osanud ma aimata, kui huvitav võib olla moderne kunst.

Esimene töö, mille ma välja valisin on Ellie Davies fotod inglise keeles "smoke and mirrors". Ellie on oma fotodes fokuseerinud ühele objektile. Kõik fotod on tehtud metsas ning neid fotosid on töödeldud photoshopiga- tulemus on fantastiline.

Teine töö, mille ma valisin on Oliver Laasi kuus plakatit. Need plakatid käsitlesid kapitalismi ja militarismi suhteid. Isikulikult meeldisid mulle kõige rohkem neljas(Inquirat pacem et persequatur eam) ja viies(" Teil lubatakse oma kultuur üürile võtta"). Mõlemal pildid on tegemist militarismiga ning mingil määral mõlemad pildid peegeldasid tänapäeva- mitte kõige turvalisemat maailma.

Kokkuvõttes oli see näitus silmaringi avardav. Mul ei tekkinud tunnet ,et oleksin aega raisanud ,seega ma jäin selle näitusega rahule.

No comments:

Post a Comment