Sunday, May 8, 2011

Sander Schults 11.B

Kumus olev huvitava pealkirjaga näitus "Armastus, mitte raha pärast" köitis enam minu 6-ndat meelt. Ei olnud midagi, tuli seada sammud riigi eelarve õgardi poole, samuti tuntud kui Eesti kunsti kants. Rõõmsalt marssisin ma sellesse ilusasse nõuka aegse välimusega betoon blokki, et avastada oma kalli kunsti õpetaja poolt üle ja ümber kiidetud vahva näitus ja häda korral ka sellest mingi retsensioon valmis mäkerdada. Algus oli, noh nii kuidas ikka hajameelsel on - unustasin õpilaspileti infolauda. Mõnele on see püha reliikvia, minule, ahh saab ilmagi. See on oma ette lugu, aga siiski võin kinnitada, et lõppes see hästi.

Esimese asjana, või noh filimina mis silma jäi oli Alina Rudnitskaya humoorikas ja meeltlahutav "Bitch`ide akadeemia". Ma ei lootnud näaha nii kvaliteetsed ja nii meeli köitvat filmi kunsti näitusel varem. Eelmised kunstnike poolt loodud lühifilmid, vabandage väga, on võrreldavad mingi triibulise juraga mis tuleb sul maakodus Digi- tvs ette. Pöördudes tagasi "Bitch`ide akadeemia" juurde, jättab see mulle ikka veel löbusa muige näole, mõeldes sellest kuidas vene huumur on ikka vaieldamatult parim huumur, mis põlis eestlasele meelt mööda on. Kunstnik on tahtnud mitte naisi alandada, vaid hoopis nende teadvust tõsta selles, milline on nende ühiskondlik positsioon. Soorollid on tänapäeval hägused ja pole enam teada kas on normaalne see, et mees diivanil õlut limpsib ja naine köögis hommikumantlis ringi askeldab. Muidugi on naine palju muutunud, aga tema ilu ja võlu pole kuskile kadunud. Soovitan kindlasti selle tokki üles otsida.

Teine teos tuleb huvitavalt tegelaselt nimega Maria Elina Kausalainen, kes jäi silma teosega "Perekond on....". Köitis pilku, sest nagu ka paljudelgi, on ka minul probleeme samasooliste abieluga. Bioloogia pole tõestanud, et kaks naist võiksid lapse saada, aga noh minu sõber teostas selle kogematta bioloogia vihikus teoreetiliselt, nii et selgus tee mida tahad sünnivad tütred. See väike galerii tõi välja erinevate perekondade struktuurid, mis praegu aksepteeritavad  meie ühiskonnas kui täiesti tavalised pered. Tee mida tahad, inimesed on inmesed, mis minu asi kes kellega käib.Võin tõesti, ette kujutada kuidas lapse ja jaoks on ikkagi tema vanemad maailma parimad.

Pean tunnistama, et näitus oli siiski päris põnev. Mõned väiksed lapsed said isegi osa võtta, ühe nimi oli vist Soroush Kamyab ja teine minu teada Sergei Sviachenko. Tublid lapsed, midagi pole öelda, pistavad rinda isegi maailma klassiga. Siiski natuke ehmatav oli ühe nupust nikastanu loodud väike laps seina peal, kes tahtis saada maailma vanima ameti pidajaks. Lapsel on vist tõsised eeskujud. Ei saa selle moodsa kunsti näitust laita, hoopis põnevam kui mingi muu kaasaegse kunsti näitus. Vahel tuleb jube tunne kuidas sa pead vaatama vihiku lehele kritseldatud laulukaart. Ei olnunud koledat midagi - päike paistis, meeled rõõmsad ja pilt oli ilus.


----------------------------
Surfa netis TASUTA, räägi sõpradega TASUTA ja saada SMSe TASUTA!
Smart-kõige kõvem kõnekaart!

No comments:

Post a Comment