Sunday, May 8, 2011

Siim Sirel 11C

Käisin KUMUs vaatamas näitust "Armastuse, mitte raha pärast". See oli kaasaaegse kunsti näitus, kus tööd olid tehtud erinevates tehnikates. Alguses kahtlesin, kas olen ikka õigele näitusele tulnud, kuid peagi sain aru, et see peab see olema. Huvitavaid töid, millest kirjutada oli mitmeid. Mõni töö oli selline, et algul ei saanud ideele pihta, vaid vaatasin lihtsalt, et huvitav. Kui olin paar sammu eemale astunud sain mõttest aru ja läksin tagasi lähemalt uurima. Minu kaks välja valitud tööd on järgmised:

Adal Maldonado „Paberrätt"
Teos on kätepuhastuspaberi karp, millele on prinditud tekst (Rätikud käte puhastamiseks raha lõhnast), ja paberrätt selle sees, mis on rohelist värvi ja viitab dollaritele. Oma tööga tahab autor näidata, et kunst on tihedalt majanduse ja rahaga seotud, võib olla isegi liiga palju. Ta ei mõtle ainult piletitasusid ja meenepoode, vaid ka kunstnikke, kelle tööd on näitusel, muuseumi struktuuri jne. Ta tahab näidata, et raha lõhn on igal pool, ja selle eest ei ole pääsu. See töö tuletas mulle kohe millegi pärast meelde USAd ja nende majanduspoliitikat. Töö ise on lihtne, kuid idee on väga hea. Igaüks saab seda lahti mõtestada oma vaatenurgast.

 

Ilmar Kurvits ja Maris Vahter „Armastab. Ei armasta?"

Tegu on väga huvitava ja omapärase teosega. Alguses ma ei saanud aru, et mis selle mõte on, aga kui ma olin tiiru peale teinud läksin ma tagasi selle juurde. Selles töös näen ma tänapäevast elu: pidev ruttamine ja järjekorras seismine, ootamine. Inimesed on kärsitud ja ei võta aega maha. Samas võivad väga lihtsad asjad tuju taas tõsta nagu näiteks see teos. Väga hea mõte oleks selliseid masinaid igale poole poodidesse ja muudesse asutustesse panna. Selle töö mõte on üsna lihtne ja lapselik. Kes ei oleks mänginud armastab, ei armasta mängu? Ma alguses mõtlesin, et kas nii lihtne saabki üks töö olla, aga miks mitte, kui idee on hea. Kui ma olin vajutanud ekraanile ja nägin, et lipik tuleb välja kirjaga Armastab, tegi see tuju kohe paremaks. See tundus naljakas ja ma usun, et Ei armasta oleks samuti mind muigama pannud.

 

Näitus oli päris põnev ja pakkus mitmeid huvitavaid ideid. Kuna ma pole paljudel moodse kunsti näitustel käinud, oli see minu jaoks natuke uus ja pakkus avastamisrõõmu. Kõik tööd oli üksteisest erinevad ja pakkusid mõtlemisainet. Varasematest kordadest pole moodne kunst mulle erilist muljet avaldanud, kuid kokkuvõttes jäin ma näitusega rahule.

No comments:

Post a Comment