Sunday, May 8, 2011

Sylvia-Maria Leinola 11c

Käisin vaatamas koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimental!, mis toimus Tallinna Lauluväljakul. Eksperimenta! peateemaks oli "Ruum." Näituselt valisin kaks teost, mis oli tehtud õpilaste poolt.

 

Esimese teose nimi oli "The Space," mille valmistas Anna Ivonina, kes on 14. aastat vana, Venemaalt. See teos oli alguses ebaselge ning müstiline mulle. Lähemale minnes sain aru, mis seal kujutatakse. Taust ise oli tume sinine ning peale oli kirjutatud erinevatest värvides sõna. Keskel asetses valge kera. Neid sõnu hakkates lugema, sain aru, et need tähandavad "kosmost" eesti keeles, kuid huvitavamaks tegi see, et sõnad oli kirjutatud erinevates keeltes. Sealt võis lugeda nii hispaania, hiina vene kui ka teisi keeli. Teos kirjeldab väheteadmist kosmosest, mis tegelikult mõjutab meid kõiki. Paljudele tekitab huvi, kuidas tekkis kosmos, millest ta koosneb ja kui üüratu ta on. Mindki huvitaks, kas me oleme selles universumis üksi või leidub ka teisi olendeid. Autori kohta ei leidnud ma midagi, kuna see näitus oli koolinoorte teostest, kuid arvan, et ta on kunstis väga andekas ning võiks edasi jätkata sellega.

 

Teine teos oli teinud eesti poiss, Mihkel Kaarma, kes on 19. aastat vana. Tema teose pealkirjaks oli "Amen." See teos haaras mind juba kaugelt ning mulle tundus, et see oli tehtud ruumiliselt. Lähemale jõudes sain aru, et seda taheti tekitada. Seal oli kujutatud ka ringimotiive, kuid taust oli mustaks värvitud. Autor iseloomustas selle ruumi seaduspärasust, neid seaduspärasusi võib näha planeetide vahelises seoses kui ka aatomite ehituses ja elektronide liikumises. Kui selle teose värvid oleksid olnud heledamad, näiteks kollane, poleks see olnud müstiline ega mõtlemapanev. Minu arvates võiks selle teose nimeks olla "Algus." Need ringid oleksid kujutanud rakke ning pildi põhiidee oleks olnud, et me kõik same alguse väikestest osakestest.

 

Kaasaegne kunst laseb väljendada autoritel oma tundeid ning tavaliselt on need seotud meie ümber toimuvatest  asjadest. Mulle meeldis Eksperimenta!, kuna sain teda, mida teised noored arvavad "ruumist," kus me elame.
----------------------------
PÄIKESELISED SOODUSPAKKUMISED PLASTO AKNATEHASELT
Külasta meie müügiesindusi ja saa osa imelistest pakkumistest

No comments:

Post a Comment