Sunday, May 8, 2011

Vadim Gurnik 11.B

 

Külastasin KuMu näitust nimega ,, Armastuse, mitte raha pärast''. Kuna varem olin tihti käinud kunsti näitustel, kuid kordagi mitte kaasaegse kunsti näitusel, siis arvasin, et tean mis mind ees ootab. Alguses saali sisenedes tabas mind tugev šokk, kõik tundus olevat valesti, avara ruumi asemel olid tellingutest nurgad ning maalide asemel olid mingid esemed või töötasid hoopiski videolõigud. Mõlemad minu valitud teosed omavad enamvähem sama ideed, terve tänapäeva maailm tiirleb ainult raha ümber.


Esimene töö mis mulle huvi pakkus oli Alina Rudnitskaya ,,Bitch`ide akadeemia". Tegemist oli lühifilmiga mis näitas meie ühiskonna rikutust. Lühifilmis õpetati peterburi naisi kuidas leida niiöelda ''tõelist õnne''. Selleks tuli endale leida rikas mees, vahet pole millised olid nendevahelised tunded, põhiline, et oleks rikkas ja et teda saaks manipuleerida. Mulle oli seda väga kurb vaadata, sest kuigi välimuselt võisid naised välja näha õnnelikud, siis sisimas on nad arvatavasti kõige õnnetumad naised maailmas, sest asjadega ja rahaga ei saa täita oma hingerahu ning arvatavasti mingi aja möödudes nad mõistavad, et peale hunniku kalleid asju pole neil midagi.


Teine töö mis minu pilku köitis oli Adal Maldonado ,, Paberrätt''. See oli klaasi taga olev salvrätikupurk kus oli kirjas „Towels to purify the hands of the smell of money" ning kust paistis rohelist dollarivärvi salvrätik. Kui vaadata kunstiliselt poolelt siis pole sellel teosel arvatavasti mingit väärtust, kuid see ei olegi põhiline, sest autor on keskendunud pigem ideele mis võib kõiki omamoodi kõnetada. Me kõik sõltume rahast ning neisse mitte määrduda on võimatu. Me õppime, et saada hea töö, me töötame, et saada palju raha ning isegi kui meil on juba kõike üleliia meile sellest ei piisa. Arvatavasti üritas autor öelda, et tegelik õnn saavutatakse mitte rahaga, vaid millegi muuga ja selleks tuleb alguses ennast raha mustusest puhtaks teha.


Kõik teosed olid väga huvitavad ning omapäraste ideedega. Üldjoontes mulle kõik väga meeldis, sest polnud kunagi varem näinud nii mõtisklema panevat näitust ning muidugi oli see suurepärane vaheldus igapäeva rutiinile.

No comments:

Post a Comment