Saturday, May 5, 2012

Annette Kirotar 11.a

Käisin vaatamas Kunstihoones näitust "Eksootika". Näitusel võis näha nii fotosid, graafikat, filme kui ka erinevaid installatsioone. Iga töö oli omamoodi eriline ning tekitasid väga erinevaid emotsioone.

Esimene töö, mis väga hästi meelde jäi, oli Tone Kristin Bjordami "Coral/Korall". See oli suur HD video ning asus väga sissepääsu lähedal, mis tähendas, et oli kohe esimene, mida märkasin. See töö oli ka minu arust kõige ilusam ning hoidis pilku endal väga pikalt. Värvid on sellest toeses väga olulised ja just tänu värvidele ongi see töö nii eriline. Värvid võtavad erinevaid kujusid. Võis ära tunda erinevaid taimevorme, pilvi, suitsu, udu, plahvatusi ja ka koralli. Töö pani mõtlema kõikidele ilusatele asjadele elus, mis jäävad märkamata ja mida seega ei osata hinnata. Bjordami "Korall" on väga rahulik ja pisut ka võib-olla romantilise alatooniga töö. Selle vaatamine tekitas hea ja sooja tunde.

Teine töö, mis muljet avaldas, oli Minna Hinti "Oh Shit". Tegemist on videoga, millile on inglise keeles ka tekst peale loetud. Ekraan oli paigutatud pisikesse remontimata toakesse, kuhu alguses sisse astuda oli natukene veider. Video on tõukudest ja muudest koledatest putukatest, kes tegutsevad väljaheites. Töö tekitas väga ebamugava ja -meeldiva tunde. Tekkis tahtmine kiiresti sellest ruumist lahkuda, kuid mingil põhjusel olin siiski naelutatud ekraani ette. Tekkisid mõtted sellest, et on olemas teisi, kes oma elus tõesti elavad halbades tingimustes ning peavad igapäevaselt tegelema ebameeldivate asjadega. Samal ajal teised, kellel ei ole pooltki nii halvasti läinud, vinguvad ja virisevad oma kehva elu üle. Tööl oli negatiivne alatoon ning jättis pisut halva tunde sisse.

Kokkuvõttes oli näitus väga huvitav ja meeldejääv. Oli põnevamaid töid, mis tekitasid väga palju erinevaid ja vahel ka vastakaid tundeid, kuid oli ka töid, mis ei kõnetanud üldse ja mille ideest isegi kaua vaadates aru ei saanud. Julgen soovitada seda näitust teistelegi.

2 comments:

  1. Nõustun täiesti väitega, et osad tööd ei kõnetanud üldse ja mõndade teoste ideed jäid arusaamatuks. Arvan, see on modernse kunsti puhul üsna sage juhtum, sest kaasagne kunst on äärmiselt mitmekesine ja laiaulatuslik.

    Angred Lepasson 11A

    ReplyDelete
  2. "Korall" meeldis mullegi väga, meenutas laavalampi, mille kasvamist, kahanemist ja muutumist võid tundide kaupa jälgida. Isegi näituse lõpus sellest tööst uuesti möödudes jäin jällegi seisma.

    Kätlin Kuldmaa 11.b

    ReplyDelete