Thursday, May 17, 2012

Kristjan 11.b

Retsensioon


Külastasin Kumus Taani kaasaegse kunstinäitust. Silma jäi kaks väga erinevat, kuid mõtteküllast kunstiteost.

Kui olin kõndides näituse taha otsa jõudnud, nägin taga nurgas teistest eraldatud hiiglasliku valget õhupalli. Esimese reaktsioonina teadsin, et valin just selle teose. Minu tähelepanu haaras koheselt teose massiivsus. Jacob Jesseni töö pani mind huvi tundma astronoomiast. Teos pani mind mõtlema, kui väikesed ning ebaolulised meie, inimesed, oleme universumis, kui tibatillukese osa planeet Maa moodustab tervest gallaktikast. Tegelikkuses saame oma kohta kosmilises süsteemis ainult ette kujutada, sest kui palju me tegelikult universumist teame? Peaaegu mitte midagi. Sest alati, kui tekkib mingi uus universumitekkimise teooria, pole meil olemas kindlaid tõendeid, mis tõestaks, kuidas see tegelikult juhtus, vaid on lihtsalt oletus. Kuu, mis on olnud taevas sadu miljoneid aastaid, on juba meie jaoks nii tavapäraseks muutunud, et enam ei pane seda tähelegi. Igapäevases elus, kus elutempo aina kasvab, tuletab meelde just Kuu, et oleme osa pöörlevatest planeetide süsteemist, hiiglaslikust tervikust. Minu jaoks oli teos terviklik ning ei vajanud teisi rekvisiite, et mõtet paremini edasi anda.

Teine teos, mis mulle silma jäi, oli Ferdinand Ahm Kragi üks teostest. Huvi tekitas just joonistuse ruumilisus. See töö pani mind mõtlema, et kõik, mis väljast paistab, pole alati see, mis on tegelikkus. Minu arvates tahab autor öelda seda, et inimesi ei tohi liigitada nende religiooni, päritolu ega nahavärvuse järgi. Just tänapäeval on see suureks probleemiks muutunud, sest on tekkinud multikultuursus ning tänu sellele erimeelsused, mis on kogu riigirahva probleem. Inimesi tuleb tundma õppida, enne kui teda liigitad teda „endast halvemaks" inimeseks. Kuigi teos ainult must-valge, tundub ta, et oleks erskavärviline ning liiguks üksluiselt. Teos oli minu jaoks terviklik, sest igal kriipsul oli oma kindel koht ning sobis just sinna ning mitte kusagile mujale.

Kokkuvõttes oli muuseumi külastamine nauditav ning kindlasti lähen ka järgmisele kaasaegse kunsti näitusele. Mulle kuidagi sobib tänapäevane kunst rohkem, sest sellel on rohkem mõtlemisainet. Jäin külastusega väga rahule.

No comments:

Post a Comment