Monday, May 7, 2012

Sale-Iti Kroon 11.b

 

„Eksootika" Tallinna Kunstihoone

 

         Näituseks valisin ma „Eksootika", see sisaldas paljudest eri rahvustest kunstnike töid. Väljapanek koosnes väga erinevatest töödest: maalikunstist, skulptuurist, heliinstallatsioonist ja filmist. See oli minu esimene kord moodsa kunsti näitusel, kõige enam jäid silma kohe esimene Tone Kristin Bjordami teos „Korall" ja teine minu lemmik oli Jaan Toomiku „Kasvuhoone".

Teos „Korall" algas väga lihtsalt – valge pildina, kuhu segunes erinevaid värve üksteise järel, saavutades nii haripunkti ning algusesse tagasi. „Korall" meeldiski mulle sellepärast, et esmamulje oli väga endassehaarav ja mõtlemapanev, aga kõige selle juures jäi asi väga lihtsaks. Teose idee, et värvide kokkupõrkel võib moodustuda ükskõik mis, oli hea tundega ja romantilse alatooniga.

Jaan Toomiku akrüül, lõuend „Kasvuhoone" on täpselt selline teos, mis paneb mõtlema, sest sel on mingi lugu rääkida. Esmapilgul võiks öelda, et igaüks saab sellise tööga hakkama, aga edasi silmitsedes märkasin kõiki õigesti valitud värve, mis muutsid teose hoopis keerukamaks. Just värvide erksus ja tumeda ja heleda tooni kontrastid tekitasid teose puhul hea tunde.  

Näitus oli kaasakiskuv ning huvitav, sest see algas videotega, lõpetas tavalisete maalidega, hõlmates seega kõike. Kõige tähtsam näituse puhul oli see, et see pakkus palju mõtlemisainet mitmeteks järgnevateks päevadeks.  

 

Sale


No comments:

Post a Comment